Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

      Możliwość komentowania Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym została wyłączona

Przesiadujący sposób życia, brak działalności fizycznej oraz zła postawa ciała doprowadza do wielu dylematów krzyża. Wśród chorych trafiających do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj powiada się o silnym, trwożącym rwaniu krzyża w sektorze lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wybywa temu kłopotowi przeciwlegle a także proponuje parę przeróżnych technik, dzięki którym przypuszczalnie możemy opędzić się od codziennego rwania krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wspomniana taktyka rehabilitacyjna opiera się na przywieraniu do skóry specyficznych elektrod na poziomie ucisku, lecz jak również w zależności od pojedynczych przypadków. Dodatkowo, przez każdorazowe elektrody przemieszcza się prąd o średnim, lub zogromniałym natężeniu. Co zdobywamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Otóż, prąd stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, wobec powyższego regeneruje mięśnie oraz komórki nerwowe, a tym samym je odpręża.

Oprócz tego zabieg rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ponadprogramową korzyść, otóż stymuluje układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli hormonów szczęścia, a prościej mawiając zwykle obsadza nas w nadzwyczaj cudowny humor. Tak jak przywołano parę zdań wcześniej ten rodzaj rehabilitacji stosowany jest w długotrwałych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich następczych.

Zastrzega się także, iż tej techniki rehabilitacyjnej przypuszczalnie nie można zrodzić u person z patologiami pracy serca jak również u jednostek z wszczepionymi rozrusznikami serca. W przypadku person wyżej wymienionych faktycznie można użyć odmienne techniki rehabilitacyjne, na przykład ilustrując aktywności ogólnousprawniające wykonywane na sali rehabilitacyjnej.