Przeczytaj jak niezbędny jest wybór odpowiednich kosmetyków dla naszej cery

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezwykle istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Ponadto, pożądane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo precyzyjnie ukrywające wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć rezultat nieskazitelnej cery, wtenczas warto wykorzystać puder sypki, który w kapitalny sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Dlatego, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo płynnej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, że dobór właściwego podkładu jest bardzo skomplikowany.

Większość z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do rodzaju cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład miał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, ponieważ te wyróżniki są kwestią indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego zweryfikowania rodzaju skóry, gdyż z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.